Jak stavět rychle, snadno a ekologicky

- Komerční sdělení -rodina

I vy se chystáte stavět, ale nevíte jaký stavební materiál zvolit? Chcete, aby výstavba proběhla co nejrychleji, uvažujete i nad alternativou stavět svépomocí, ale máte strach, abyste něco nezkazili. Chcete jen to nejlepší pro sebe a svou rodinu, ale zároveň máte rozpočet, do kterého se musíte vejít. Také byste chtěli být zodpovědní, protože životní prostředí a otázka ekologie vám není cizí… to všechno jsou otázky, se kterými se potýká každý, kdo se rozhodne postavit si vlastní dům a zajistit bydlení, které bude vyhovovat představám celé rodiny.

Je to však mnoho kritérií a často se stává, že v konfrontaci s realitou, začnete postupně slevovat z nároků a upřednostníte jen jeden z nich. Máme však pro vás skvělý tip, který vyhoví všem zmiňovaným požadavkům.

Na trhu najdete také výjimečný stavební systém Durisol, který splňuje atributy rychlé výstavby a dokáže vám ušetřit peníze, dodatečné práce a v neposlední řadě i energii. Kromě toho se jedná o přírodní produkt na bázi dřeva, obnovitelného zdroje, jehož výroba i logistika zohledňuje dopad na životní prostředí. Přitom životnost materiálu Durisol je minimálně taková, jako tradičních materiálů. Nad vývojem tohoto materiálu a také neustálým zdokonalováním výrobního procesu strávila společnost Leier mnoho let. Inovace však dovedla k dokonalosti a vytvořila materiál, který splňuje všechny požadavky kvalitní, nízkoenergetické i pasivní stavby.

Ekologická výroba
Durisol je přírodní a 100% recyklovatelný materiál. Jeho hlavní surovinou je dřevní štěpka, která pro jiné účely již nelze technologicky využít. Celá výroba je bezodpadní a probíhá bez procesu hoření při minimální spotřebě energií. Dřevní štěpka se ve velkorozměrné míchačce smíchá s cementem a vodou, a následně se zušlechtí mineralizačními přísadami. Takto připravená směs se vlije do forem, ve kterých nabude požadovaný tvar, zhutní a vytvoří se tvarovka. Čerstvá tvarovka se přemístí na mezisklad, kde „zraje“ dalších 6-8 dní. Potom se tvarovky ofrézují na požadovaný rozměr a připravují se na expedování.

Efektivní a rychlá výstavba
Tvarovky mají nízkou hmotnost, díky čemuž se s nimi snadno manipuluje. Celý systém funguje na principu stavebnice, přičemž není zapotřebí použití těžkých stavebních mechanismů. Tvarovky pro obvodové stěny mají vloženou tepelnou izolaci, kterou může být grafitový polystyren nebo minerální vlna, takže dodatečné zateplování odpadá. Na stavbě se 1. řada tvarovek ukládá do maltového lože, následně se „nasucho“ nebo na nízkoexpanzní montážní pěnu vytvářejí jednotlivé řady obvodových a vnitřních stěn. Jelikož tvoří Durisol z 90% dřevní štěpka, tvarovky se velmi snadno opracují, řezají, řežou, frézují i ​​vrtají. Při montáži „nasucho“ se vylévají betonem každé 4 řady tvarovek, při montáži na nízkoexpanzní pěnu každých 6 řad. Po zabetonování se vytvoří velmi pevná a odolná konstrukce. Stěny Durisol se standardně omítají, resp. se mohou obkládat různým materiálem, například. dřevem, obkladovými cihlovými pásky… V nabídce je více rozměrů tvarovek pro obvodové stěny i akustické tvarovky na vnitřní stěny se zvýšenou zvukovou izolací.

Zdravé a ekonomické bydlení
Při výpočtech stavebního materiálu se může zdát prvotní cena Durisolu vyšší, ale po zohlednění tepelnětechnických parametrů a sečtení všech pracovních postupů, které při každé stavbě je třeba absolvovat, je srovnatelná, ba dokonce nižší než při použití běžných stavebních materiálů. Nešetříte jen na samotné práci, která obvykle tvoří tu největší část rozpočtu, ale Durisol vám zaručí i úsporu nákladů při vytápění, v létě není nutná klimatizace. Díky betonovému jádru mají stěny vynikající tepelně akumulační vlastnosti, což vám doma zajistí příjemnou tepelnou pohodu. Durisol má výbornou difúzi vodních par, to znamená, že stěny „dýchají“, takže nedochází ke vzniku nepříjemných plísní. Stavební systém tak vytváří předpoklady pro dokonalé zdravé bydlení.

Další články autora

Když léky nechutnají aneb jak na průjem u těch nejmenších

Noční můra každého rodiče – vašemu dítku není dobře. Dostanou-li děti průjem či začnou zvracet,...

O ropuchách a diamantech

Byla jednou jedna vdova, která měla dvě dcery. Starší měla povahu své matky, byla velmi...

Zápis do mateřské školky: Výběr školky pro spokojenost vaši i dítěte

Zápis do mateřské školky je významnou událostí, ať už pro dítě, či pro rodiče. Výběr...

Ubytování pro školy v přírodě v srdci Krkonoš

Škola v přírodě je oblíbeným výletem pro děti i dospělé. Najít perfektní ubytování pro školy v...

Nejnovější články

Když léky nechutnají aneb jak na průjem u těch nejmenších

Noční můra každého rodiče – vašemu dítku není dobře. Dostanou-li děti průjem či začnou zvracet,...

O ropuchách a diamantech

Byla jednou jedna vdova, která měla dvě dcery. Starší měla povahu své matky, byla velmi...

Zápis do mateřské školky: Výběr školky pro spokojenost vaši i dítěte

Zápis do mateřské školky je významnou událostí, ať už pro dítě, či pro rodiče. Výběr...
- Reklama -PR článek