Co si prohlédnout s dětmi o svátcích? Naše tipy na rodinné filmy na Netflixu pro pohodové Vánoce

- Komerční sdělení -rodina

Letošní Vánoce chce většina z nás pohodu a klid. Po šílených měsících a neustálých špatných zprávách, je pro duševní zdraví více než třeba strávit svátky v laskavém kruhu rodiny, v pohodové atmosféře. Udělejte dětem klidné Vánoce, a pusťte si spolu s nimi tyto pohádky na Netflixu.
Co si prohlédnout o Vánocích na Netflixu?
Kromě klasických pohádek jako Shrek, Grinch a Vánoční kronika naleznete v nabídce Netflixu i mnohé další vánoční filmy, kterými dětem navodíte sváteční atmosféru. A řekněme si upřímně, potřebují to nejen ony, ale také my.

Nebezpeční skřítci (Elves/Nisser, 2021)
Novinka, kterou Netflix zařadil do své nabídky, je doporučena pro děti od 13 let výše. Toto dánské fantasy drama však bude bavit i vás – je netradiční, odehrává se v krásném prostředí dánských lesů, ale přesto dokáže navnadit na vánoční atmosféru. Seriál se šesti krátkými částmi (20-25 minut) je určen těm lidem a dětem, kteří si chtějí vychutnat vánoční film či seriál, ale v trochu jiném hávu. A právě proto jsou skřítci tak výjimeční. Seriál popisuje Josefine, která se s bratrem a rodiči vydává trávit svátky na odlehlý ostrov. Ihned po příjezdu se jim začnou dít nevysvětlitelné věci, načež Josefine najde zraněného tvora. Rodina zjišťuje, že nejen les, ale i obyvatelé ostrova skrývají tajemství.

Pan Jangle a vánoční dobrodružství (Jingle Jangle: A Christmas Journey, 2020)
Pro milovníky muzikálů je zde vánoční příběh s písněmi, které chvíli nevyženete z hlavy. Pana Jangla, kreativního výrobce hraček, zradí jeho pomocník, načež se jeho obchod propadne do dluhů. Ztratí ženu, odcizí se dceři, jeho chuť vyrábět hračky zmizí. Po třiceti letech je ve stejném stavu, nic se nezměnilo. Ovšem na Vánoce k němu přichází vnučka, která sdílí jeho původní vášeň ke kreativním vynálezům. Přestože Jangle o holčičku zpočátku nejeví zájem, její návštěva mu změní život. Najde totiž starý vynález své matky, Janglovy dcery, a dokončí ho. Avšak Janglův starý pomocník, kterému docházejí nápady, si na vynález také brousí zuby.

Chlapec, kterému říkají Vánoce (A Boy called Christmas, 2021)
Příběh o chlapci Nikolasovi, jehož otec je povolán najít bájné místo. Chlapec je svěřen do péče své nepřátelské tety, která činí z jeho života peklo. Pokusí se zničit jeho klobouk, který mu daroval otec, avšak Nikolasovi se ho podaří zachránit, a najde v něm mapu bájného místa. Vydává se proto za otcem na sever se svým jediným přítelem, mluvící myškou. Zanedlouho pomůže zraněnému sobovi, az dvojice se stanou tři přátelé, putující na sever. Najde Nikolas bájné místo a tátu?

Příběh z dílny Britů je příjemnou pohádkou, která navodí u vás doma vánoční atmosféru. Někteří sice tvrdí, že nepřináší nic nového, není výjimečná a existuje více lepších příběhů, svůj účel ale na sto procent plní – a tím je sváteční pohoda.

Vánoce z jiného světa (Alien Xmas, 2020)
Netradiční pohádka o malé elfce, která na Vánoce dostane mimozemšťana. Ten ale není rozkošnou hračkou, která by měla zájem o dětské hry – chce ukrást všechny dárky. Hračka elfky totiž patří mezi rasu, která před dávnými časy zničila a vyplenila svůj svět, proto cestuje po vesmíru a hledá jiné zdroje. Pohádka je výjimečná svojí netradičností, a nádech fantasy přitáhne diváky, kteří mají zájem o méně klasické pohádky. Navíc 40 minut trvající příběh udrží pozornost i menších diváků.

Vánoce s Angelou (Angela´s Christmas, 2017)
Tato irsko-kanadská půlhodinová pohádka vás chytí za srdce. Příběh je natočen na motivy povídky irského spisovatele Franka McCourta. Vypráví o své mámě Angele, která se po návštěvě kostela na Štědrý den rozhodne zahřát spoře oděného Ježíška z Betléma. Potají ho vezme k sobě domů a zahřívá ho v postýlce. Sice ho chce druhý den ráno vrátit zpět, po zjištění matky se ho celá rodina vybere vrátit ještě ten večer. Holčička ponechává Ježíška v Betlémě ve svetříku, protože každé dítě musí být u své rodiny a v teple. Příběhu stačí půlhodinka, aby vám zahřál srdce. Příjemná oddechovka potěší i každého dospělého.

Další články autora

Když léky nechutnají aneb jak na průjem u těch nejmenších

Noční můra každého rodiče – vašemu dítku není dobře. Dostanou-li děti průjem či začnou zvracet,...

O ropuchách a diamantech

Byla jednou jedna vdova, která měla dvě dcery. Starší měla povahu své matky, byla velmi...

Zápis do mateřské školky: Výběr školky pro spokojenost vaši i dítěte

Zápis do mateřské školky je významnou událostí, ať už pro dítě, či pro rodiče. Výběr...

Ubytování pro školy v přírodě v srdci Krkonoš

Škola v přírodě je oblíbeným výletem pro děti i dospělé. Najít perfektní ubytování pro školy v...

Nejnovější články

Když léky nechutnají aneb jak na průjem u těch nejmenších

Noční můra každého rodiče – vašemu dítku není dobře. Dostanou-li děti průjem či začnou zvracet,...

O ropuchách a diamantech

Byla jednou jedna vdova, která měla dvě dcery. Starší měla povahu své matky, byla velmi...

Zápis do mateřské školky: Výběr školky pro spokojenost vaši i dítěte

Zápis do mateřské školky je významnou událostí, ať už pro dítě, či pro rodiče. Výběr...
- Reklama -PR článek